Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Святошинська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Застереження по обмороженню

Опубліковано 26 січня 2018 року о 10:03
фото

Щоб вберегтися від загального переохолодження та обмороження шкіри необхідно особливу увагу приділяти одягу. Він повинен бути теплим, зручним та легким. Взуття не повинно бути тісним. Необхідно ретельно висушувати промоклий одяг та взуття, інакше вони втратять свої теплоізолюючі властивості. Потрібно знати, що ступінь холодової травми залежить не лише від температури повітря, а й від вологості та сили вітру. Волога шкіра віддає тепло в чотири рази більше ніж суха і у вітряну погоду тіло втрачає тепло значно швидше ніж у безвітряну. Особливо схильні до відмороження люди, котрі страждають на варикозне розширення вен, із захворюваннями серцево-судинної системи, а також ті, хто перевтомлений (перевтома знижує опір організму до холоду) або в стані алкогольного сп’яніння.

Загальне охолодження і замерзання трапляється з людьми, які заблукали, вибилися з сил, виснажені хворобами. Найчастіше замерзають особи, які знаходяться в стані алкогольного сп’яніння. При загальному охолодженні, що розвивається, спочатку з’являється відчуття втоми, скутості, сонливості, байдужості. При зниженні температури тіла на декілька градусів виникає непритомний стан. Дія холоду, що продовжується, швидко призводить до зупинки дихання і кровообігу. Потерпілого перш за все потрібно перенести в тепле приміщення, почати проводити заходи по оживленню: штучне дихання, масаж серця, а потім приступити до поступового зігрівання. Краще всього постраждалого зігрівати у ванній з водою кімнатної температури, проводячи обережний масаж всіх частин тіла, воду поступово нагрівати до 36 – 42 0 С. Як тільки з’являться самостійне дихання і свідомість потерпілого переносять на ліжко, тепло вкривають, дають гарячу каву, чай, молоко тощо.

При глибокому відмороженні частин тіла, з’являється хворобливість в уражених ділянках, втрачається чутливість, шкіра стає блідою, холодною на дотик. Активні рухи відморожених кінцівок неможливі. У разі обмороження уражені ділянки тіла необхідно закутати будь-яким теплоізоляційним матеріалом: ватою, подушкою, ковдрою та обгорнути клейонкою. Пов’язка повинна покривати тільки частину з вираженим зблідненням шкіри. Категорично забороняється зігрівати відморожену ділянку тіла за допомогою горілки, зігріваючого компресу, гарячого душу або ванни. Неможна натирати відмороженні ділянки тіла жиром, розтирати снігом

Слід пам’ятати, що ризик обмороження вимагає особливої пильності, оскільки воно може відбутися непомітно для вас та при глибокому відмороженні може призвести до гангрени. Важливо частіше перевіряти стан відкритих частин тіла особливо обличчя. Якщо ви знайдете обмороженні ділянки, їх слід повільно відігріти природнім шляхом. Кращий метод відігрівання – притиснення «шкіра до шкіри» (наприклад сховавши руки під пахви).

При переохолодженні чи обмороженні, після надання першої медичної допомоги, потерпілому слід негайно звернутися до лікаря-травматолога найближчого медичного закладу.

 

Джерело: відділ з питань НС Святошинської РДА.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux