Головна  →  Новини  →  7 грудня 2017

Методика ненасильницького спілкування (фото)

Методика ненасильницького спілкування (фото)

7 грудня 2017 року в спеціалізованій школі № 40 з поглибленим вивченням німецької мови відбувся семінар для соціальних педагогів закладів освіти Святошинського району на тему: «Методика ненасильницького спілкування», який провела Совенко Лариса Петрівна, методист науково-методичного центру РУОМС.

У вступному слові Совенко Л.П. відзначила, що методика ненасильницького спілкування пропонує змінити звичну стратегію мислення і поведінки у конфліктних ситуаціях із реактивної (відповідь на подразник) на усвідомлену й співчутливу. Для цього у діалозі з людьми потрібно уникати оцінок і критики, натомість звертати увагу на факти, свої почуття та почуття і потреби опонента. Усі складні ситуації можна вирішити за рахунок створення нових способів задоволення потреб. Таким чином, життя без насильства цілком можливе як на особистісному, міжособистісному, так і на соціальному рівні.

Заступник директора з виховної роботи СШ № 40 Мацієвська Світлана Олександрівна презентувала заклад. Розповіла про історію закладу, життя школи сьогодні, шкільні методичні об’єднання, професійні успіхи, виховну систему школи, програми і методики, які використовуються в роботі.

Соціальний педагог СШ № 40 Лопатюк Світлана Михайлівна розкрила перед колегами тему семінару: «Методика ненасильницького спілкування» та відзначила, що методика ненасильницького спілкування (ННС) реально покращує життя тисяч людей. Її можна застосовувати у класі, за круглим столом, навіть на лінії фронту тощо. Ніколи не пізно відмовитись від насильства на благо всіх зацікавлених сторін.

Іващенко Тетяна Анатоліївна, класний керівник 6-Б класу СШ № 40, розповіла про булінг (знущання, цькування, залякування) – цю зарозумілу, образливу поведінку, яка пов'язана з дисбалансом влади, авторитету або сили. Про види та методи боротьби з булінгом.

Омельченко Світлана Миколаївна, практичний психолог СШ № 40, провела з присутніми на семінарі соціальними педагогами тренінг на тему: «Створення персональної метафори».

Підбиваючи підсумки семінару, методист НМЦ Совенко Л.П. підкреслила, що навички ненасильницького спілкування – напрочуд практичний метод, що довів свою ефективність у різноманітних конфліктних ситуаціях: від побутових конфліктів між друзями та колегами до масштабних конфліктів між ворогуючими групами. Цей комунікативний підхід наголошує на важливості взаємного розуміння потреб як фактору мотивації до дії – на противагу страху, відчуттю провини, примусу, погрозам чи виправданню. Техніки ННС також підтримують нас у здійсненні свідомого вибору того, як ви будете реагувати, незалежно від того, отримаєте ви те, чого хочете, чи ні.

 

Джерело: управління освіти, молоді та спорту.

Перейти до спискуВерсiя для друку