Головна  →  Новини  →  7 грудня 2017

7 грудня в Україні відзначається День місцевого самоврядування

7 грудня в Україні відзначається День місцевого самоврядування

Свято встановлено в Україні згідно з Указом Президента України «Про День місцевого самоврядування» від 25 листопада 2000 р. № 1250/2000. Саме 7 грудня 1990 року, Верховна Рада України ухвалила Закон України "Про місцеве самоврядування".

Цей день стоїть у ряду дат, пов’язаних із розбудовою власної державності та демократії. Вимогою часу стало об’єднання людей активної життєвої позиції, лідерів територіальних громад для організації втілення в життя їх волі.

Перед нами стоїть завдання – спільними зусиллями побудувати Українську державу європейського зразка. Країна разом з економічними реформами потребує і подальшого розвитку органів місцевого самоврядування. За такими змінами — майбутнє держави. Тому й надалі залишаються актуальними питання вдосконалення та розширення повноважень самоврядних органів.

Місцеве самоврядування в Україні — це право територіальної громади — жителів села чи добровільного об'єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища та міста — самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України. Місцеве самоврядування — це форма публічної влади, що реалізується специфічними суб'єктами — територіальними колективами і сформованими ними органами, має особливий об'єкт — питання місцевого значення, та здійснюється на основі використання окремого виду публічної власності — комунальної (муніципальної).

У демократичному суспільстві саме органи місцевого самоврядування покликані створювати умови для реалізації суспільних та приватних інтересів, сприяти розв’язанню життєво важливих проблем не тільки місцевого, а й державного значення, налагоджувати зв’язки між громадянами та їх об’єднаннями, сприяти реальній участі людей в управлінських процесах. 

Перейти до спискуВерсiя для друку