Головна  →  Новини  →  13 жовтня 2017

«Святая Мати – Покрова» – до Дня Покрови та Дня українського козацтва (фото)

«Святая Мати – Покрова» – до Дня Покрови та Дня українського козацтва (фото)

Прийшла Покрова — це велике свято!
Осінній шепіт золотих дібров.
І стільки світла й золота багато,
І воля, за яку на смерть ішов.

Традиційно саме в це православне свято українці вшановували та славили воїнів-захисників. І така традиція бере початок ще з часів Київської Русі. Для козаків Покрова була заступницею. Оберігає Пресвята Богородиця й нинішніх воїнів.

14 жовтня у день Покрови Пресвятої Богородиці, відзначатимуть День захисника України! Тож на Покрову українці згадають не лише козацький подвиг, а й усіх, хто покликаний захищати свою Батьківщину й не лише зі зброєю в руках.

То – прекрасна нагода зазирнути до сторінок історії та згадати про звитягу предків, які ратними звершеннями здобували й відстоювали українську свободу та незалежність, висловити вдячність ветеранам Другої світової, які також воювали за свою землю, та героям сьогодення – українським солдатам, які боронять державу від зазіхань північного сусіда-агресора, вшанувати тих, хто поклав на Сході своє життя.

Саме 14 жовтня має стати виявом поваги та шани захисникам нашої держави, її суверенітету й територіальної цілісності. Сила Дня захисника України в тому, аби цей день став святом нескорених для кожного українця.

12 жовтня, напередодні великого свята у Київській дитячій школі мистецтв № 8 (директор Федченко В.І.) відділу культури та охорони культурної спадщини Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації відбувся святковий концерт до Дня захисника України за участю оркестру Почесної варти Окремого Київського полку Президента України під керівництвом підполковника Рябоконя Михайла Вікторовича та учнів школи. Вихованці школи мистецтв Клявліна Дар'я (клас фортепіано, викладач Тетяна Ляшенко), Нем'ята Юлія (клас саксофону, викладач Олександр Балашов), Кравченко Крістіна (клас флейти, викладач Аріна Шапочкіна), шумовий оркестр учнів молодших класів (керівник Тетяна Ляшенко), хор учнів старших класів «Гармонія» (керівник Ганна Стоянова, концертмейстер Максим Гришин) майстерно та з натхненням виконували твори у супроводі оркестру. Вдячні глядачі бурхливими оплесками та вигуками «Браво!», підтримували кожен виступ дорослих та юних артистів.

До святкової програми увійшли твори М.Скорика, М.Рябоконя, С.Вакарчука, К.Франсуа, Д.Шаффера, Е.Гарнера, К.Карапетяна, А.П'яццоли, Е.Моріконе.

У холі школи мистецтв з нагоди свята відкрилась виставка творчих робіт учнів класу образотворчого мистецтва (викладачі Лариса Кузнєцова, Софія Паламарчук, Андрій Сладкевич).

Джерело: відділ культури та охорони культурної спадщини

Перейти до спискуВерсiя для друку