Головна  →  Новини  →  12 жовтня 2017

Відбулося засідання фокус-групи для соціальних педагогів щодо діагностика схильності дітей до суїцидальної поведінки (фото)

Відбулося засідання фокус-групи для соціальних педагогів щодо діагностика схильності дітей до суїцидальної поведінки (фото)

12 жовтня 2017 року в СЗШ № 72 відбулося засідання фокус-групи для соціальних педагогів Святошинського району на тему: «Діагностика схильності дітей до суїцидальної поведінки», яке провела Лариса Совенко, методист науково-методичного центру управління освіти, молоді та спорту Святошинської РДА.

Розпочинаючи засідання фокус-групи Совенко Л.П. підкреслила, що найбільш дієвим підходом у психодіагностичній та психопрофілактичній роботі соціального педагога з потенційними суїцидентами може бути особистісно-ціннісний підхід та відповідні до нього принципи, серед яких на перше місце висуваються:

принцип цінності особистості, як вищої форми життя людини;

принцип рефлексивності, тобто усвідомлення молодою людиною цінності власної особистості як для себе, так і для оточуючих;

принцип креативності, за яким особистість має реально виступати творцем власної долі, повноцінного, щасливого життя та життя близьких людей.

Олена Паска, соціальний педагог СЗШ №72 розкрила перед присутніми соціальними педагогами: поняття «суїцид», види та ознаки суїцидальної поведінки в дітей та ознайомила з психо-діагностичним інструментарієм щодо виявлення дітей схильних до суїцидальної поведінки.

Соціальні педагоги переглянули відеоматеріали про так звані «групи смерті» в соціальних мережах, з метою дослідження причин, котрі впливають на прийняття рішення підлітка, щодо позбавлення себе життя.

На засіданні фокус-групи була присутня директор СЗШ № 72 Світлана Ткаченко, яка відзначила, що підлітковий вік є найскладнішим, найсуперечливішим періодом становлення особистості. Кризовий період в дитини зумовлює значні зміни у поведінці, мисленні, уявленнях та манері спілкування. В цей період можуть з’явитися психологічні порушення, що супроводжуються стражданнями, тривожністю, пригніченістю, тобто труднощами невротичного характеру, які спричиняють дезадаптацію в повсякденному житті.

Підбиваючи підсумки засідання фокус-групи методист НМЦ Совенко Л.П. відзначила, що значною мірою поведінку дітей визначає схильність до навіювання, вони легко потрапляють під вплив інших людей. У стані навіювання діти можуть діяти навіть всупереч власним бажанням. Ефективна система практичних заходів щодо запобігання і профілактики суїциду може бути створена лише на основі глибокого дослідження причин, умов і механізмів суїцидальної поведінки підлітків, які відкриють шляхи її прогнозування, а отже, і можливості управління.

 

Джерело: управління освіти, молоді та спорту.

Перейти до спискуВерсiя для друку